ایده عکس, نوزاد

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل : این نوشته به والدین نحوه عکاسی از نوزادان در خانه را آموزش می دهد. در اینجا شما همه چیز را که باید برای عکاسی کودک در خانه خود بدانید ، از جمله نحوه ژست گرفتن نوزادان تازه متولد شده می توانید بیاموزید. با این حال ، اگر صدها دلار برای صرف یک جلسه عکس نوزاد ندارید ، مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا عکس های فوق العاده ای از نوزاد خود در خانه بگیرید با ما همراه باشید در دو نی نی سایت تخصصی کودک

نکته

لطفاً توجه داشته باشید: شما باید در حین عکاسی از ایمنی نوزاد خود اطمینان حاصل کنید. هر زمان که از یک نوزاد عکس می گیرید ، باید یک فرد بالغ دیگر را به عنوان یک فرد مراقبت کننده نگه دارید که همیشه در کنار کودک ایستاده باشد. هرگونه پس زمینه ای که استفاده می کنید باید ایمن باشد. از هیچ گونه حالت خطرناک استفاده نکنید ، و هنگام امتحان هر گونه ژستی که ممکن است توصیف کنم ، اطمینان حاصل کنید که فرد دیگری در هر زمان در دسترس کودک قرار دارد. شما مسئول تضمین امنیت فرزندان خود یا هر کس دیگری هستید که از او عکس می گیرید.

 

نحوه عکاسی از نوزادان در خانه

ژست گرفتن

احتمالاً طیف گسترده ای از ژست های نوزادان تازه متولد شده را مشاهده کرده اید ، از یک قنداق شیرین گرفته تا یک کودک در سبد یا آویزان شدن در یک تیرک از شاخه. بسیاری از ژست هایی که ممکن است دیده باشید فقط نیم ساعت طول می کشد تا تنظیم شود ، و برخی در واقع نیاز به داشتن دستیار برای نگه داشتن کودک در موقعیت و سپس ویرایش دستان دستیار در پردازش پس از آن دارند. برخی از مردم این ژست های خلاقانه تر را دوست دارند. برخی از مردم از آنها متنفرند شخصاً فکر می کنم برخی (وقتی خوب انجام شوند) به نوعی عالی هستند ، اما من واقعاً ژست های طبیعی تر را ترجیح می دهم که ظاهری ساختگی ندارند. از آنجا که هدف من در اینجا کمک به شما در گرفتن عکس های بهتر از نوزاد خود در خانه است ، من قصد دارم سه ژست ساده و کاربردی را به اشتراک بگذارم که بدون تجهیزات اضافی می توانید از آنها استفاده کنید.

شاید در حال حاضر این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا من می خواهم نوزادان طبیعی به نظر برسند ، اصلا به خود زحمت نمی دهم به چند دلیل:

1) نوزادان کنترل بسیار کمی بر اندام های خود دارند ، بنابراین تمایل به ناهنجاری دارند. دستها و پاهای آنها که به حال خود رها شده اند ، بسیار ناهنجار به نظر می رسند.

2) بیشتر نوزادان سر خود را در نزدیکترین قسمت خود فرو می کنند ، به این معنی که آنها عموماً صورت خود را در هر پتو یا بالشی که روی آنها گذاشته اید پنهان می کنند.

3) پاهای نوزادان بلند و لاغر هستند و وقتی در عکس ها به طور مستقیم بیرون می آیند ، در عکس ها خوب به نظر نمی رسند. قرار دادن پاهای آنها در زیر آنها باعث می شود که عکس بسیار منظم تری داشته باشید.

 

ژست هایی برای عکاسی نوزاد در خانه

حالت شماره 1 – روی شکم با سر روی دست ها

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

این احتمالاً ژست مورد علاقه من است و در صورتی که کودک خواب آلود است ، همیشه با آن شروع می کنم (برنامه ریزی کنید که قبل از اینکه از او عکس بگیرید ، به او غذا بدهید تا او بیشتر بخوابد). من عاشق این هستم که بچه های آرام در این موقعیت چگونه به نظر می رسند. همچنین اگر شما (مانند من) دوست دارید نوزادان برهنه در عکس هایشان باشند شما می توانید بازوها و پاهای کوچک شیرین آنها را ببینید ، اما هیچ چیز دیگری در معرض دید نیست.

نکته مهم در ظاهر کردن نوزادان این است که وقت بگذارید. قرار دادن وضعیت نوزاد تازه متولد شده چند مرحله طول می کشد. ابتدا ، نوزاد را برهنه کرده و او را در یک پتو محکم بپیچید ، سپس او را نزدیک سینه خود نگه دارید و به جلو و عقب تکان دهید تا دوباره خوابش ببرد. معمولاً زمان زیادی طول نمی کشد که او در ابتدا خواب آلود باشد ، اما چند دقیقه صبر کنید تا کاملاً بخوابد.

نوزاد را به آرامی باز کنید و پتو را روی پشت خود قرار دهید و او را روی بالش یا کیسه خواب با پتو بپوشانید (از تنظیماتی که در قسمت 1 توضیح دادم استفاده کنید). فعلا او را با پتو بپوشانید و یک دقیقه دیگر به او فرصت دهید تا حل شود. کمک می کند تا پشت او را بمالید مجدداً منتظر بمانید تا قبل از حرکت به مرحله بعدی ، دوباره به خواب برود.

بعد ، به آرامی حرکت کنید (و مطمئن شوید که دستان سردی ندارید!) ، پاهای او را زیر بدن قرار دهید. نوزادان بسیار انعطاف پذیر هستند بنابراین می توانید بدون آسیب رساندن به پاهای آنها ، آنها را در هر موقعیتی قرار دهید ، اما من می دانم که زیبا ترین و ساده ترین راه این است که پاهایش را روی هم بچرخانید ، سپس پاهایش را زیر بدن قرار دهید ، همانطور که در اینجا می بینید:

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

سپس ، به آرامی سر او را بلند کرده و دست ها و بازوهایش را در زیر آن قرار دهید ، سپس سر خود را به عقب بگذارید و آن را بچرخانید تا به جای اینکه به بالش نگاه کند ، به شما نگاه کند. عکسهای زیر نشان می دهد که چرا قرار دادن دستها زیر سر او مهم است – اگر این کار را نکنید ، آنها به احتمال زیاد درست در جلوی صورت او قرار می گیرند ، مانند عکس اول. در عکس دوم هنوز می توانید دست او را ببینید ، اما مانع دید شما از چهره او نمی شود.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

 

ایده عکس سیاه و سفید از کودک

هنگامی که کودک را در حالت ژست گرفتید ، عقب بروید و برای چند دقیقه به کل تصویر نگاه کنید و جزئیاتی را که نیاز به اصلاح دارند بررسی کنید. اگر دست او قابل مشاهده است ، مطمئن شوید که می توانید تمام انگشتان او را ببینید – گاهی اوقات یک یا دو انگشت در مشت قرار می گیرند و سپس اگر عکس به نظر می رسد که نوزاد فقط سه انگشت دارد. همچنین ، مطمئن باشید که چشم نوزاد به طور کامل بسته شده است – در عکس دوم بالای چشم نوزاد کاملا بسته نیست. یک ضربه ساده روی پل بینی او باعث می شود تا آخر چشم هایش را ببندد. اطمینان حاصل کنید که سربند به نحوی که می خواهید قرار گرفته باشد و پتو زمینه بدون چین و چروک و غیره باشد. مهمتر از همه ، مطمئن شوید که کودک راحت و آرام به نظر می رسد – در غیر این صورت ، دوباره امتحان کنید.

هنگامی که صحنه به بهترین شکل ممکن ظاهر شد ، زمان شروع به عکاسی است. من با نشستن درست جلوی کودک شروع می کنم (روی زمین می نشینم تا هم سطح کودک باشم) و چند عکس کامل از بدن می گیرم. سپس شروع به بزرگنمایی می کنم.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

برای هر ژست عکس های زیادی می گیرم. من از زوایای مختلف عکس می گیرم ، ایستاده و در حال حرکت هستم. من عاشق عکسهای جزئی هستم ، مانند عکسهای زیر.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

مدتی را صرف آماده سازی هر ژست می کنید ، بنابراین وقت بگذارید تا مطمئن شوید که از هر زاویه ای که ممکن است موثر باشد عکس گرفته اید. گاهی اوقات انجام این کار می تواند ژستی را که واقعاً کار نمی کرد ، “ذخیره” کند. در عکسهای زیر چند اشتباه در هنگام عکس گرفتن از این کودک انجام دادم – اول – پاهایش را زیر او نکشیدم ، که پاهایش را بیشتر از سرش به دوربین نزدیک می کند ، و دوم – به جای آن دستانش زیر چانه اش گیر کرده است از زیر او ، باعث می شود او بسیار ناراحت کننده به نظر برسد. این باعث می شود آنچه می تواند یک تصویر زیبا باشد ، کمی ناخوشایند به نظر برسد. با این حال ، من به سر او نزدیک شدم و برای عکس بعدی ، که بسیار زیبا تر بود ، بزرگنمایی کردم. (توجه داشته باشید ، در عکس دوم ببینید دست او چگونه در مشت است؟ اگر انگشتان او را به آرامی بیرون می کشیدم بهتر دیده می شد.)

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

 

ایده عکس از نی نی تو آسمون پر ستاره

پس از گرفتن 10-15 عکس از صحنه ، دریابید که چگونه می توانید بدون ایجاد مزاحمت برای کودک ، تنظیمات را تغییر دهید. این تصویر زیر از همان ژست عکس اول این پست است ، اما بسیار متفاوت به نظر می رسد. پتو را که بچه روی تخته پشتی گذاشته است باز کردم و اجازه دادم پشتش بیفتد. سپس پارچه ای صورتی را روی تخته زمینه چسبانده ام. در نهایت ، من لبه پتو را که کودک روی پشت خوابیده است می کشم تا به نظر برسد که در رختخواب خوابیده است. در حالی که من این تغییرات را انجام می دادم ، کودک در حال چرت زدن بود و در حالت کاملی ایستاد. من دو مجموعه عکس بسیار متفاوت از یک ژست گرفتم. این یک راه عالی برای به حداکثر رساندن تصاویر کودک است که از عکاسی خود دریافت می کنید.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

در اینجا یک مثال دیگر برای تغییر حالت یکسان وجود دارد این بار من پس زمینه را یکسان گذاشتم و فقط لوازم جانبی را تغییر دادم. با تلاش بسیار اندک جلوه متفاوتی می بخشد.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

و این هم چند عکس با جزئیات بیشتر ، فقط چون آنها را خیلی دوست دارم.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

گاهی اوقات کودک با حرکت دادن او از خواب بیدار می شود. سعی کنید او را با یک پتو بپوشانید و پشتش را بمالید تا به او کمک کند تا بخوابد ، یا از اولین بیدار شدن او قبل از شروع حرکت زیاد استفاده کنید تا چند عکس با چشمان باز بگیرید.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

حالت شماره 2 – در پشت یا پهلو او

هنگامی که عکسهای زیادی از نوزاد روی شکم او دارم ، تعدادی عکس را با او در پهلو یا پشت می گیرم. انجام این کارها برهنه شدن کمی دشوارتر است ، زیرا شما باید مطمئن شوید که پاهای کودک روی هم متصل است.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

همان روشی را که برای اولین ژست انجام می دادید ، با یک نوزاد برهنه در یک پتو در آغوش خود شروع کنید. پس از خواب آلودگی ، او را به آرامی روی پشت دراز کنید و پتو را بردارید. پاهایش را صاف کنید و زانوهایش را مانند عکس زیر خم کنید و فقط آنها را چند دقیقه در آنجا نگه دارید. اگر او در آن حالت آرام شود ، می توانید دست خود را به آرامی بردارید و پاهای او صلیبی باقی بمانند.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

اگر چیزی دارید که می توانید کودک را به آرامی در آن بپیچید تا پاها را ضربدری نگه دارید خیلی خوب می شود پارچه سفید بالا فقط یک پارچه ساده است. همچنین می توانید یک محفظه با قلاب بافی تهیه یا خریداری کنید (که به شما کمک می کند پاهای کودک را به سمت داخل کشیده و روی هم بکشید.)

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

برای این نوع ژست ها من معمولاً بالشتک های کاناپه ام را از سر راه بیرون می آورم و کودک را تا انتها روی زمین می گذارم. سپس روی صندلی نزدیک او می ایستم و از بالا از او عکس می گیرم (اولین عکس را در زیر ببینید). اما اگر نوزاد واقعاً می خواهد سرش را به پهلو بچرخاند ، ارزش آن را دارد که از صندلی بپرید و کنار او دراز بکشید تا چند عکس که چهره او را بهتر نشان می دهد ، بگیرید (عکس دوم در زیر).

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

برای این عکس آخر من دراز کشیده بودم بنابراین هنوز بالای نوزاد بودم ، اما نه مستقیماً بالای او.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

حالت شماره 3 – پیچ خورده

قنداق کردن نوزاد ساده ترین راه برای عکس گرفتن از نوزادان در خانه است. ساده او را محکم ببندید و روی پارچه ای زیبا دراز کنید. من معمولاً عکس های قنداق را برای پایان عکاسی ، هنگامی که نوزاد از خواب بیدار می شود ، ذخیره می کنم. نوزادان دوست دارند قنداق شوند و معمولاً اگر به اندازه کافی محکم بسته شوند آرامش خود را حفظ می کنند.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

اگر کودک هنوز خواب است ، لازم نیست او را محکم بپیچید تا آرامش خود را حفظ کند. از یک پتوی مورد علاقه استفاده کنید تا نوزاد را بپیچید و در یک سبد یا کاسه زیبا قرار دهید. کاسه ای که در اینجا مشاهده می شود بسیار کم عمق است ، که آن را به یک وسیله مناسب برای عکاسی نوزاد تبدیل می کند.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

اگر سبد شما عمیق است ، ابتدا باید آن را با پتو پر کنید و سپس کودک را دقیقاً در بالا بنشانید تا در انتهای سبد فرو نرود.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

فراموش نکنید که وقتی کودک را قنداق می کنید ، جزئیات بیشتری بگیرید. می توانید پتو را در قسمت پایین بکشید تا انگشتان پای کودک شما کشف شود.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

در اینجا تنوع دیگری در ژست پیچ خورده وجود دارد این بار به جای اینکه بچه را ببندید ، به سادگی با انتهای همان پتویی که روی آن دراز کشیده است ، پوشانده شده است. این باعث می شود او برای خواب آماده به نظر برسد. بسیار ساده و بسیار شیرین است.

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

می دانم که این اطلاعات زیادی در مورد نحوه گرفتن عکس از نوزادان در حال حاضر وجود دارد ، اما یک چیز دیگر را می خواهم به شما نشان دهم. صرف نظر از نحوه قرار گرفتن نوزاد ، باید به یاد داشته باشید که بینی خود را بلند نکنید! اگر صورت در عکس دیده می شود ، شما باید کمی به بالای سر نوزاد نزدیک تر از پاهای او باشید. این دو عکس را ببینید:

 

آموزش جامع عکاسی از نوزادان در منزل

آنها بسیار شبیه به هم هستند و هر دو تصاویر زیبا هستند. با این حال ، عکس پایینی برای صورت نوزاد بسیار جذاب است. در عکس بالا کمی به پاهای او نزدیک شده بودم و بینی اش را بالا می انداختم ، که باعث می شود سوراخ های بینی او در عکس بسیار برجسته شود. همچنین باعث می شود نیمه پایینی صورت او بزرگتر از نیمه بالا به نظر برسد. عکس دوم چهره او را به نسبت بسیار بهتر نشان می دهد. (آیا متوجه دست او شدید؟ من باید آن انگشت صورتی را بیرون می کشیدم تا همه چیز قابل مشاهده باشد – این جزئیات کوچک است که واقعاً یک عکس زیبا ایجاد می کند.)

 

امیدوارم این نکات در مورد نحوه عکاسی از نوزادان در خانه مفید بوده باشد! برای اطلاعات بیشتر در مورد تنظیم عکاسی کودک خود ، نوشته های سایت را دنبال کنید.

مطالب مرتبط