پزشکی و سلامت

عوارض لوازم آرایش برای کودکان + شیوه رفتار با آنها

عوارض لوازم آرایش برای کودکان : کودکان امکان‌پذیر خواهد بود با پیرایش بسیار بامزه‌ گردند ، ولی همچنین‌ به علت شتاب بالای فروساخت می توانند سم‌ها را فوری جذب‌ کنند . والدین الزاماً باید از پیرایش روی فرزندان خویش به هر قیمتی‌ امتناع کنند چون اثر تخریب‌گر ماده‌های غیرطبیعی شیمیایی زیان‌بار روی آنها افزون‌تر خواهد بود‌ و این به این علت می باشد که حد متابولیسم‌ کودکان خیلی بالاتر می باشد و تن آنها می تواند حدوداً 100 درصد ماده‌های غیرطبیعی شیمیایی اعمال‌ گشته بر روی آنها را جذب‌ نماید در ادامه با ما همراه باشید در دو نی نی سایت

کودکان در مقابله با بزرگسالان به سبب فروساخت زیاد 10 تا 20 درصد مقدار جاذبه زیادتری دارند . متأسفانه ، تن آنها نمی تواند میان ماده‌های غیرطبیعی شیمیایی خوب‌ و بد تفاوت‌ بگذارد . همه آنچه كه آنها می توانند اعمال دهند جذب‌ هرچیزی بر روی تن آنها می باشد و با دلهره زیادتر ، اثرات آن در آینده‌ ظهور می گردد . ممکن خواهد بود کودکان شما با رژ لب خوشگل و قشنگ به نگرش برسند ، ولی لب‌ها‌ غشای مخاطی به حساب‌آمده و هر جرم غیرطبیعی که روی آن قرار گرفته می شود را فوری جذب‌ می کنند . جیوه که امروزه معمولاً در تولیدات سفیدکننده پوست‌ پیدا می گردد ، خیلی جاذب‌ خواهد بود ، حتی در موردهای موضعی – و آثار‌ آن نه تنها در بخش های اصلی‌ تن جمع‌ می گردد ، شاید به جنین یک زن حامله هم منتقل‌ گردد .

عوارض لوازم آرایش برای کودکان

عوارض لوازم آرایش برای کودکان

 

براساس موسسه بهداشت‌ جهانی (WHO) ، قرار گرفتن‌ این ماده‌ها در معرض‌ جفت‌ از خطرناکترین بخش می باشد برای‌اینکه مغز‌ جنین در حالت نمو به سم‌ها و فلزات سنگین‌ خیلی حساس می باشد . عقب ماندگی ذهنی‌ ، تشنج‌ ، بینایی‌ و کم شنوایی‌ ، تأخیر در نمو ، اختلال‌ گفتاری و از دست دادن‌ حافظه‌ از جمله اثرات عصبی‌ خواهد بود . تقریباً با 80 درصد مقدار جذب‌ ، جیوه‌ به صورت رایج در کلیه‌ها‌ ، مغز‌ و استخوانها رسوب‌ می نماید . اگرچه جیوه‌ حدود 80 درصد مقدار جذب‌ داراست ، روی جذب‌ هم به عوامل دیگر از جمله سن و مقدار پیرایش انجام گشته ارتباط خواهد داشت .

مقادیر بالای جیوه‌ در مغز‌ به اضافه می تواند سبب مریضی میناماتا ، یک سندرم عصبی‌ که می تواند توانمندی های شناختی و حسگرهای حرکتی را مغشوش نماید گردد. آنچه جیوه‌ را در قیاس با دیگر فلزات گران مهلک می نماید این خواهد بود که می تواند از مادر به بچه منتقل‌ گردد و می تواند به نسل‌ آینده هم انتقال یابد . کودکان در معرض‌ جیوه‌ در معرض‌ تهدید مشکلات باطنی ، از جمله نقص‌ ذهنی‌ و اوتیسم می باشند . با این احوال ، حتما باید یک بررسی در مورد‌ رابطه میان قرار گرفتن‌ در معرض‌ فلزات سنگین‌ با میزان مریضی های مزمن‌ انجام‌ گردد .

 

دلایل پزشکی‌ وجود خواهد داشت که به چه دلیل پیرایش برای کودکان شما مناسب‌ نخواهد بود .

اول اینکه پوست‌ بچه ظریف تر می باشد و عملکرد‌ آن در قیاس با بزرگسالان کاهش‌ می یابد . عملکرد‌ مانع‌های پوست‌ به قدرت آن در ممانعت از رطوبت‌ و منع از صدمه رساندن‌ عناصر نشان خواهد داشت : “و پوست‌ کودکان کمتر امکان مدافعه از خویش در مقابل ماده‌های تحریک‌ کننده را دارد . مواد غیرطبیعی حاضر در پیرایش نمی توانند سبب خشکی ، قرمزی ، خارش و تحریک‌ پوست‌ گردند . “با بکارگیری دراز مدت‌ ، این می تواند بر روی مانع‌ها و قالب پوست‌ اثر منفی بگذارد و سبب گردد آلرژی زیادی در مقابل دیگر موارد‌ مثل آب ، صابون ، عرق‌ و گرما‌ داشته باشد‌ .

 

آرایش نمودن کودکان چه تاثیری روی شخصیت‌ او می گذارد ؟

زمانی که خردسال آرایش‌ می نماید والدین ناخودآگاه به طفل می‌گویند‌ وای‌ چقدر قشنگ شدی .این حرف‌ پس از خودآرایی نمودن طفل می تواند عواقب بیشتری داشته باشد‌ .با این حرف‌ مناعت‌طبع بچه را خدشه‌ دار می کنید و به حالت بی واسطه به او می گویید که با خودآرایی زیباتری و بی مصرف از این ماده‌ها نمی توان قشنگ بود .آرایش از نگرش روانی‌ سبب بلوغ‌ زودرس‌ می گردد . در دوره نوجوانی‌ طفل را گریبانگیر آشفتگی هویت‌ می نماید و برای احضار دقت و زیباتر گردیدن هرکاری انجام می دهد و عوض تمرکز‌ بر کامیابی و رشد‌ فردی وارد مسائل حاشیه‌ای‌ و درگیر‌ قشنگ گردیدن می گردد.

 

عوارض لوازم آرایش برای کودکان

عوارض لوازم آرایش برای کودکان

 

چه رفتاری با بچه ای که خودآرایی کرده است‌ انجام‌ دهیم؟

✅ اگر دیدید کودکتان دائماً رغبت به خودآرایی داراست او را به زیباتر گردیدن با خودآرایی ترغیب نکنید .

 

✅ به او مناعت‌طبع بدهید و به او بگویید که خودآرایی چهره زیبای او را می پوشاند .

 

✅ به او اعتماد‌ به نفس‌ بدهید .

 

✅ به او توصیح دهید برای‌چه بزرگسالان خودآرایی می کنند .

 

✅ از ضررهای ماده‌های آرایشی به او بگویید .

 

✅ به او یادآوری کنید که خیلی زیباست و چقدر قشنگ می باشد .

 

✅ به او بگویید قیافه های بسیار قشنگ احتیاجی به خودآرایی ندارند .

 

✅ به عوض پیرایش از کار‌های‌ دیگر بکارگیری نمائید تا بچه برای مرتب‌ بودن‌ سر ذوق‌ بیاید به طورمثال موهای او را پیوسته مزین نگه دارید .موهایش را با گیره های گوناگون ببندید .