کودک, معرفی کتاب کودک و نوجوان

معرفی کتاب هوش هیجانی کودک

معرفی کتاب هوش هیجانی کودک : اهمیت کتاب خواندن برای خردسالان و یکسری سفارش اساسی در همین ارتباط
در کشور‌ ایران مطالعه روزمره کمتر از یک دقیقه میباشد. این درحالی میباشد که کتاب قرائت پدر و مادر حتی سبب پرورش و تکامل فرضی و رفتاری خردسال ها می گردد. خوب میباشد فرهنگ و تمدن تلاوت کتاب  را در خویش و کودکمان توسعه دهیم و با دور اندیشی بیشتر در رابطه نوع کتاب و تناسب آن با سن فرزندمان تصمیم‌گیری کنیم.

یکی‌از مهمترین جنبه‌های بسط توانمندی‌های بچه، کتاب خواندن برای ایشان میباشد. شاید پیش خویش تصور کنید کودک ها با تلاوت کتاب تنها مدتی را در کنار مامان یا این که بابا به وقار سپری می‌نمایند و فقط بهره آن خوب به خواب رفتن نوپا میباشد. شاید هم از اینکه کودکتان از شما می خواهد که همیشه برایش کتاب بخوانید، خسته گردیده‌اید ولی خطا نکنید. این فعالیت خیر فقط برای امروز طفل اثر گذار میباشد بلکه روی شخصیت آینده ایشان نیز تأثیر بدون واسطه دارااست

فراگیری احترام به حیث جمعی یاددادن شرکت کردن در حل مساله و احترام به لحاظ جمعی، از حاصل بی واسطه کتابخوانی برای کودک ها میباشد. پی در پی بودن و پیوستگی منطقی صحنه‌های کتاب، طفل را مشغول می‌نماید و به ذهن وی نظم منطقی می دهد. آن دسته از خردسال ها که در عصر قبل از دبستان به روایت‌ها گوش داده‌اند و با صداها و کلمه‌ها و معنای آنها به طور شنیداری آشنا گردیده‌اند، در سنین مکتب و با واکنش با صورت نوشتاری عبارات مفهوم آن‌ها‌را سریع‌ تر شعور می‌نمایند. یکی شیوه های در اختیار گرفتن هیجانات خردسالان، قرائت رمان‌هایی میباشد که به خردسال ها خاطر می دهد نخست هیجانات خویش را بشناسند و بعد به صحت شرایط خویش را ذکر و آن را در اختیار گرفتن نمایند.

بیشتر بخوانید:معرفی کتاب مغز کودک من

تعیین کتاب

گزینش کتاب برای کودک ها مساله تعیین کردن کتاب مطلوب، با اعتنا به انبوه کتبی که در مشت شماست، مشکلی اصلی میباشد. عملکرد فرمائید کتابی را برای فرزند خویش تعیین فرمائید که: قطعاً در قبلی آن را خوانده و محتوای آن را بلد باشید، احتمال می‌دهید برای نوباوه جذاب میباشد و از تلاوت آن لذت می برد، داده ها همگانی‌قابل قبولی را در باره عالم حریم به نوپا می دهد، به نوباوه یاری می‌نماید تا حس نماید که بضاعت‌هایی دارااست که تا به امروز به آن ها اعتنا نکرده میباشد و در سایه سعی و تلاش می تواند آنان‌را به‌دست آورد، به بچه امداد می‌نماید که بداند در دنیای حریم وی کودک ها دیگری هم میباشند که حالت مشابهی با وی دارا‌هستند و با آن اختلال به‌نیکی کنار آمده‌اند یا این که آن را حل کرده‌اند. کتابی موءثر میباشد که با تحریک احساس کنجکاوی، بچه را به سؤال کردن بیشتر تشویق می‌نماید، گهگاه تصحیح رفتارهای ناشایستی که بچه داراست و نمی‌توانید یا این که نتوانسته‌اید بابیان بی واسطه در رفع آنان بکوشید، در قالب قرائت کتاب با به عبارتی معنی ریلکس‌تر میباشد.

معرفی کتاب هوش هیجانی کودک

 

 

معرفی کتاب هوش هیجانی کودک

معرفی کتاب هوش هیجانی کودک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *